Jak się uczyć ze SmartLanguage?

Zanim zaczniecie, zapomnijcie zupełnie o sposobie nauki języka obcego, według którego uczyliście się wcześniej. Jeśli nie wyzbędziecie się pozostałości po starych metodach, to przyczyni się to do znacznego spowolnienia nauki, a co za tym idzie, nie nauczycie się myśleć w języku angielskim.

Poziom języka angielskiego w całym kursie jest taki sam, dlatego też możecie studiować lekcje w dowolnej kolejności.

  • Wybierzcie lekcję, którą chcecie przestudiować.
  • Polecamy przestudiować całą lekcję, zanim przejdziecie do innej.
  • Lekcja składa sie z kilku sytuacji, a na końcu lekcji możecie znaleźć uzupełniające frazy i wyrazy.
  • Lekcje studiujcie po pojedyńczych zdaniach, nie po słówkach!

W SmartLanguage słuchajcie jednej lekcji za drugą w systemie powtórek. W pierwszej fazie jedynie słuchajcie. Podczas słuchania zdań na monitorze będą podświetlać się pojedyńcze słówka lub wyrazy tak, jak je słyszycie. Pod zdaniem w języku angielskim zobaczycie jego dosłowne tłumaczenie. W celu ulepszenia zrozumienia tłumaczenia dosłownego przy niektórych zdaniach znajdziecie jeszcze pomocne objaśnienia.

Starajcie sie tłumaczyć zdania „prawidłowo“ gramatycznie, sens zrozumiecie i z tłumaczenia dosłownego, oraz nauczycie się myśleć po angielsku, bez zbędnego tłumaczenia. Tłumaczenie dosłowne wynagrodzi Wam słownik – od razu wiecie, co dokładnie każde słówko znaczy, dodatkowo w kontekście całego zdania. Kiedy będziecie pamiętać sens zdania, możecie ukryć tłumaczenie dosłowne.

Zdania słuchajcie w kółko oraz starajcie się naśladować native speakera tak długo, dopóki nie będziecie z siebie zadowoleni. Kiedy opanujecie zdanie, przejdźcie do kolejnego. Do pojedyńczych zdań możecie dowolnie wracać, powtarzać je, spróbować z ukrytym tłumaczeniem, jeśli pamiętacie sens.

Jeśli macie możliwość, to pod koniec nauki rozluźnijcie się, zróbcie sobię 15-minutowy relaks, ponieważ w ten sposób zwiększacie ilość informacji, które w rzeczywistości zapamiętujecie.

Rozplanowanie nauki zależy jedynie od Was. Uczycie się , kiedy macie czas, ochotę i nastrój, powtarzacie sobie według właśnej potrzeby. Jeśli nie macie czasu na aktywne uczenie się, wystarczy jedynie puścić lekcję i wybrać metodę automatycznego przegrywania. W tle usłyszycie rozmowy po angielsku i będziecie się czuć jak w angielskim otoczeniu. W tym czasie możecie poświęcać się czemuś zupełnie innemu. Dlaczego macie się uczyć powtarzać zdania wymawiane przez native speakerów? Nauczycie się ich rozumieć a Wasza wymowa będzie poprawna. Bez przymusu i naturalnie nauczycie się w zdaniach pojedyńczych słówek i wyrazów. Podświadomie przez powtarzanie wielkiej ilości zdań uczycie się i gramatyki.

SmartLanguage jest najszybszą i najtańszą metodą nauki języka obcego.